Slide1

Zapraszamy mieszkańców i mieszkanki Gminy Jabłonna do udziału w konsultacjach społecznych przygotowanego projektu Programu Rewitalizacji Gminy Jabłonna na lata 2017-2023.

Konsultacje potrwają od 24 stycznia do 15 lutego (obowiązuje data wpływu).
Zbieranie uwag, opinii i propozycji odbędzie się w formie papierowej i elektronicznej z wykorzystaniem formularza konsultacyjnego.

 

 

 Wypełnione formularze można dostarczyć:

a) drogą elektroniczną na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. ,
b) zostawić w Kancelarii Urzędu Gminy – Biuro Obsługi Interesanta (na parterze na lewo, po wejściu do budynku urzędu).

 

Program Rewitalizacji Gminy Jabłonna o formularz konsultacyjny dostępne są:

a) na stronie internetowej Urzędu Jabłonna w zakładce Rewitalizacja Gminy Jabłonna pod tym adresem.
b) w Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Gminy Jabłonna pod tym adresem.

Kontakt do koordynatorki Urszuli Herbich: telefon 22 767 73 31, email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. , pokój nr 5.

Koniec roku to także koniec pracy nad Programem Rewitalizacji. Wczoraj, 29 grudnia 2016 roku odbyło się ostatnie spotkanie z mieszkańcami dotyczące tworzenia Programu Rewitalizacji na lata 2017-2023. Debatowaliśmy nad tym co warto zrealizować w ramach programu i kto może się włączyć w realizację projektów rewitalizacyjnych?

Program Rewitalizacji daje Gminie szansę na zdobycie środków na wsparcie osób najbardziej potrzebujących, rozwiązanie problemów społecznych oraz remont budynków, które będą przeznaczone na cele społeczne. Przed nami duża szansa na wprowadzenie zmian, które służyć będą mieszkańcom obszaru wyznaczonego do rewitalizacji ale także dalekosiężnie mieszkańcom całej Gminy.

W Programie Rewitalizacji znajdzie się wiele działań, których celem będzie aktywizacja i integracja społeczności gminnej, poprawa estetyki ulic, podnoszenie świadomości mieszkańców w temacie środowiska, czystości powietrza i wiele innych działań. Program Rewitalizacji to dopiero początek, przed nami trudne zadanie realizacji jego zapisów.

27 listopada i 3 grudnia odbyły się 3 spacery konsultacyjne po obszarze rewitalizacji. Razem z przewodnikiem Pawłem Jankowskim odkrywaliśmy historię i tradycję Wsi Zachodnich, czyli: Suchocina, Bożej Woli, Rajszewa i Skierd a także Chotomowa i Jabłonny.

Historia terenu, na którym mieszkamy jest ogromnym potencjałem i świetnym narzędziem do wykorzystania do aktywizacji i integracji mieszańców, budowania tożsamości lokalnej, spędzenia czasu wolnego. Ten potencjał bez wątpienia będzie wykorzystany w realizacji projektów rewitalizacyjnych.

Zobacz zdjęcia ze spacerów:

 

Autorem zdjęć jest pan Tomasz Michałowski (zdjęcia nr 1,4,5,6 w zakładce Wsie Zachodnie przedstawiają uczestników spaceru na terenie sołectwa Trzciany)

Rozpoczynamy pracę z mieszkańcami nad przygotowaniem programu Rewitalizacji Gminy Jabłonna na lata 2016-2023. Do tej pory była prowadzona diagnoza danych statystycznych o jakie poprosiliśmy różne instytucje w gminie i powiecie. Na ich podstawie wybraliśmy obszar rewitalizacji, na który składają się 3 podobszary:

 

Teraz nadszedł czas konsultacji z mieszkańcami i doprecyzowania podobszarów, na terenie których będziemy przez najbliższe lata mogli prowadzić działania rewitalizacyjne.

Zapraszam serdecznie na spotkanie konsultacyjne w formie debaty w dn. 23.11.2016 do GCKiS w Jabłonnie w godz. 19.00-21.00. W trakcie spotkania porozmawiamy jeszcze raz o tym czym jest rewitalizacja, zostaną przedstawione podobszary przeznaczone do rewitalizacji oraz uzasadnienie ich wyboru. Będzie także czas na wspólną pracą nad doprecyzowaniem podobszarów. Omówimy również harmonogram spotkań, który znajduje się w załączeniu.

Zapraszam także na wycieczki jakie zorganizowaliśmy dla Państwa tropem historii lokalnej i tradycji poszczególnych wybranych podobszarów, które odbędą się 27 listopada i 3 grudnia. Szczegóły także w załączonym harmonogramie. Będzie to wspaniała okazja do spojrzenia na codziennie mijane miejsca z innej strony i zastanowienia się jak można wykorzystać potencjał naszej Gminy do zmian w przyszłości.

Uprzejmie proszę o potwierdzenie swojej obecności.