Slide1

Zapraszamy do zapoznania się z prezentacjami pokazanymi na debacie oraz z nagraniem spotkania.

debata1

4 września w ramach Święta Gminy Jabłonna, odbyła się w Pałacu w Jabłonnie debata rozpoczynająca dyskusję na temat przygotowania Programu Rewitalizacji Gminy Jabłonna na lata 2016-2023. Jej celem było zapoznanie mieszkańców z tematem rewitalizacji i działaniami jakie będą prowadzone przez urząd w najbliższych miesiącach, których celem jest przygotowanie programu rewitalizacji w naszej gminie.

Program rewitalizacji jest niezbędnym dokumentem do starania się o środki unijne do Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego w perspektywie 2014-2020 oraz o środki krajowe na działania rewitalizacyjne.W debacie wzięli udział wójt, Jarosław Chodorkowski, przedstawiciele Rady Gminy, instytucji gminnych i mieszkańcy. W charakterze eksperta wystąpił pan Andrzej Brzozowy, współautor m.in. Krajowej Polityki Miejskiej 2023, systemu wspierania rewitalizacji w okresie 2014–2020 i innych dokumentów strategicznych. Wszystkim bardzo dziękujemy za aktywny udział w dyskusji.

Zapraszamy wszystkich mieszkańców do śledzenia strony internetowej Urzędu Gminy Jabłonna www.jablonna.pl gdzie będziemy zamieszczać informacje o spotkaniach konsultacyjnych z mieszkańcami. W przygotowaniu programu rewitalizacji na każdym etapie jego realizacji (diagnoza, planowanie rozwiązań, realizacja projektów) przewidziany jest bardzo duży udział mieszkańców.

Program jest przygotowywany w ramach projektu pt: „Przygotowanie programu rewitalizacji Gminy Jabłonna – nowe spojrzenie na całokształt działań samorządu”, na który Gmina zdobyła dofinansowanie. Projekt współfinansowany jest z Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Techniczna, nr umowy POPT-REW-65/2016-00, kwota dofinansowania 57 937,00 zł.

Zachęcamy do odwiedzenia strony RPO WM funduszedlamazowsza.eu/rewitalizacja oraz strony Ministerstwa Rozwoju www.mr.gov.pl/strony/zadania/polityka-rozwoju-kraju/rewitalizacja/ gdzie znajdą Państwo więcej informacji na temat zasad przygotowania programów rewitalizacyjnych w gminach.

Wszelkich informacji na temat projektu i wszystkich działań z nim związanych chętnie udzieli Koordynatorka projektu,
Urszula Herbich, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. , tel.: 22 767 73 31